Az óvoda:

Az óvoda 1948 óta működik, fenntartója a Beregszászi Városi Oktatási Osztály. Jelenleg egy magyar és egy ukrán tannyelvű vegyes korosztályú csoporttal működik. A magyar csoportnak 30 növendéke van. Mindkét csoportban egy dada és 4 óvónő dolgozik. A kárpát-medencei óvodafejlesztési program keretében sikerült az oktatási intézmény épületét teljes körűen felújítani.

A fejlesztés:
A felújítási munkálatoknak köszönhetően megújult az óvoda tetőszerkezete, kicserélték a nyílászárókat, megtörtént az épület külső homlokzatának szigetelése és vakolása, megújultak az óvoda termei, mely magában foglalja a falak festését, és a padlózat cseréjét, a konyha felújítása és berendezésének cseréje, a vizesblokk korszerűsítése, valamint a járda térkövezése. A programnak köszönhetően megújult az óvoda bútorzata is, valamint egy új udvari pavilonnal is gazdagodott az óvoda. A támogatás teljes összege: 21 050 156,- Ft.
Az óvoda címe:
Beregszász