Az óvoda:

Az 5. sz. szanatóriumi óvoda Beregszász külvárosában helyezkedik el, festői környezetben. A szovjet érában a borgyár óvodájaként működött. Jelenleg bentlakásos óvoda, ahová szociálisan rászoruló beregszászi családok gyermekei járnak. Az óvoda két magyar csoportjába 40 gyerek jár, akikről 6 óvodapedagógus és a kiszolgáló személyzet gondoskodik.

A fejlesztés:
A Kárpát-medencei óvodafejlesztési program támogatásának köszönhetően az óvoda teljesen megújult. Megvalósult az épület tetőszerkezetének átfedése, a homlokzat hőszigetelése, vakolása, színezése, a vizesblokkok és konyha felújítása, a csoportszobák tisztítómeszelése, padlózatának cseréje, a folyosók és a bejárat csempézése, megújult az óvoda kerítése. A támogatás révén az óvodai csoportok új bútorzatot is kaptak. A támogatás összértéke: 9 048 567,- forint.
Az óvoda címe:
Ukrajna