Az óvoda:

Az óvoda az ’50-es évek óta működik. Jelenlegi épülete 110 esztendeje épült, korábban elemi iskolaként és tanítói lakként funkcionált. Huzamosabb ideig mindössze egy csoporttal működött az intézmény, vegyes korosztályú gyermekekkel, de mostanra kis-, középső- és nagycsoport is várja a növendékeket. Az óvodában magyar nyelven vezetik a foglalkozásokat. Jelenleg 55 gyermek tartozik az intézmény kötelékébe, akiknek neveléséről és kényelméről 15 fős személyzet, köztük 6 nevelő gondoskodik.

A fejlesztés:
A Kárpát-medencei óvodafejlesztési program keretén keretében sikerült az oktatási intézmény épületét teljes körűen felújítani. A felújításnak köszönhetően a következő munkálatokat végezték el: az épület tetőszerkezetének átfedése, a külső homlokzat felújítása az óvoda elektromos hálózatának cseréje, az óvodai csoport termeinek felújítása, a konyha felújítása és berendezésének cseréje, az illemhelyek felújítása, belső nyílászárók cseréje, folyosók csempézése, új bútorzat vásárlása, járdák térkövezése. A támogatás teljes összege: 19 672 358,- Ft.