Az óvoda:

Palágykomorócon 1957 óta működik magyar óvoda egy vegyes csoporttal, melynek létszáma 18 és 24 fő között változik. A régi óvodaépületet 1997-ben balesetveszélyessé nyilvánították és lebontották, ekkor az óvodát a helyi általános iskola épületébe helyezték át, s jelenleg is itt működik a Palágykomoróci Óvoda.

Az elmúlt 20 évben mindössze egyszer végeztek itt javító munkálatokat: lecsempézték a mosdót, néhány helyiséget újrafestettek, ill. a játszószobába új padlószőnyeget vásároltak.

A fejlesztés:
A 2017-es óvodafejlesztési program keretében megújult az óvoda konyhája, sor került a vízvezetékek cseréjére, csempézésre, falak festésére, csoportszoba kialakítására; a foglalkoztató és hálótermek meszelésére, a villanyvezetékek cseréje, mellékhelyiség csempézésére, ajtók cseréje, a tűzifatároló építésére. A programnak köszönhetően az óvoda bútorzata is megújult. A támogatás összege: 15 124 410,- forint.
Az óvoda címe:
Palágykomoróc