Az óvodafejlesztési program felszínre hozta azt, hogy a külhoni magyar közösségek bölcsődei ellátása mennyire egyenetlen, sok helyütt egyáltalán nem hozzáférhető, másutt pedig csak részlegesen és drágán, leginkább nagyvárosokban.

Ezért is fontos, hogy Nagyváradon a református püspökség udvarán, 587 négyzetméteren, magyar nyelvű oktatást biztosító bölcsőde épült. Az intézmény létrejöttét a magyar kormány a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program keretében 120 millió forintos támogatást nyújtott.

Grezsa István szerint azért különleges a helyszín, mert az épülő csaknem 150 új intézményből ez az egyetlen, amely egy működő püspökség udvarán létesült. Ez azért fontos, mert mind a bölcsőde közössége, mind pedig a püspökség munkatársai meríthetnek a másik intézmény közelségéből. Az itt nevelkedő gyermekek és szüleik a megszentelt helyből, a püspökség munkatársai pedig a gyermekzsivajból, mely a jövő üzenetét hordozza.

Az avatóünnepségen Csűry István református püspök hirdetett igét.

Forrás: MTI

Fotó: KREK Facebook-oldal