A Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program fontos eleme a „Virtuális óvoda” létrehozása. Ennek részeként friss módszertani anyagokat teszünk megismerhetővé, elérhetővé

A programban valamennyi résztvevő óvoda fejlesztőcsomagokat, úgynevezett Magyar Sarkokat, illetve módszertani csomagokat kap, amely hozzájárul az óvodai oktatás minőségének javításához, a magyar kultúrához kapcsolódó ismeretek és kötődés elsajátításához.

Az óvodai oktatói-nevelői és mentálhigiéniai munka széles spektrumát átfogó képzések indulnak meg mind Magyarországon, mind az érintett régiókban. Honlapunkon elérhetővé és egyszerű regisztráció után letölthetővé tesszük a módszertani anyagokat, valamint hírt adunk a tervezett és lezajlott képzésekről.